بهترین خوراکی‌ها برای پیشگیری از سرطان ریه - لیسانا
Banner

بهترین خوراکی‌ها برای پیشگیری از سرطان ریه

کاهش خطر آسم با خوردن روزانه سیب

سیب یکی از میوه‌هایی است که دارای مقدار زیادی از فلاونوئیدها، ویتامین C  و ویتامین E است که به سلامت ریه‌ها کمک می‌کند و عملکرد این عضو حیاتی را بهبود می‌بخشد.

نوشیدن آب

آب نیز از نوشیدنی‌های مفید برای سلامت ریه‌ها است که با بهبود جریان خون به سم زدایی و پاک سازی آن‌ها کمک می‌کند. بنابراین به منظور تامین سلامت ریه‌ها توصیه می‌شود افراد روزانه شش تا هشت لیوان آب بنوشند.

بهبود انتقال اکسیژن در ریه‌ها با خوردن پرتقال

هویج دارای مقدار قابل توجهی ویتامین‌ A و لیکوپن است که برای سلامت ریه مفید است و خطر ابتلا به بیماری‌های ریه نظیر آسم را کاهش می‌دهد.

با خوردن سیر، سلامت ریه‌های خود را تضمین کنید

فلفل قرمز دارای مقدار زیادی ترکیب “کپسایسین” است که باعث بهبود جریان خون در ریه‌ها می شود و با تحریک غشای مخاط عفونت ریه را درمان می‌کند. از دیگر مواد غذایی موثر برای سلامت ریه‌ها و کاهش ابتلا به بیماری‌های تنفسی سیر است.

پیشگیری از سرطان ریه با مصرف انواع کلم‌ها

انواع کلم‌ها شامل کلم بروکلی، گل کلم، کلم پیچ بنفش و سبز دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و کلروفیل هستند که علاوه بر سم زدایی و بهبود جریان خون در ریه‌ها، بیماری مهلک سرطان ریه را نیز درمان می‌کنند.

کاهش رشد تومورهای سرطانی ریه با خوردن انار

انواع توت‌ها شامل توت فرنگی، تمشک، زغال اخته و شاتوت به دلیل دارا بودن مقادیر بالای آنتی کسیدان‌ها به درمان سرطان ریه کمک می‌کنند.

انار

انار یک آنتی اکسیدان برای ریه

همچنین انار از دیگر میوه‌های موثر برای سلامت ریه‌ها است. بررسی‌های محققان نشان داده است که آب انار دارای مقادیر زیاد آنتی اکسیدان الاجیک اسید (Ellagic acid) است که باعث کاهش رشد تومورهای سرطانی در ریه‌ها می‌شود.

درباره ی تیم محتوای لیسانا

مطلب پیشنهادی

درمان بیماری دیسپنه!

درمان بیماری دیسپنه!

بیماری دیسپنه بیماری است که ناشی از تنگی نفس و یا مشکل در روند تنفس رخ می دهد. ما در مطلبی دیگر به علائم این بیماری پرداختیم  و نشانه های بیماری را برایتان کامل شرح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banner