تاثیر ورزش بر بهبود اختلال اسکیزوفرنی را بدانید! - اسکیزوفرنی-درمان اسکیزوفرنیلیسانا
Banner

تاثیر ورزش بر بهبود اختلال اسکیزوفرنی را بدانید!

اسکیزوفرنی اختلالی روانی است که دارای یک طیف است و شامل انواعی از علائم زیر می شوند : هذیان ، توهم ، تفکر آشفته ، گوشه گیری و انزوا . توهمات شنوایی ، گویایی و بویایی در این افراد زیاد دیده می شود . در ادامه تحقیقی را که اخیرا در تایوانی انجام شده است و نشان می دهد که ورزش در بهبود اسکیزوفرنی موثر است را بیان می کنیم .

در این تحقیق 62 نفر از افراد مبتلا به اسکیزوفرنی انتخاب شدند و به دو گروه تقسیم شدند ، گروه اول به مدت 12 هفته 30دقیقه تمیرین هوازی را 5 روز در هفته انجام دادند و گروه دوم برنامه های ورزشی سبک تری را در همین مدت زمان انجام دادند .

همه شرکت کنندکان داروهایی که روانپزشک شان تجویز کرده بود را مصرف می کردند و سه بار در طول آزمایش توسط روانپزشک معاینه شدند ولی روانپزشک اطلاعی از گروه بندی بیماران نداشت بنابراین سوگیری در این تحقیق نبود .

نتایج این تحقیق نشان داد که بیمارانی که به مدت 12 هفته ورزش هوازی انجام داده بودند نسبت به گروه دیگر به میزان قابل توجهی علائم بیماری شان بهبود پیدا کرده بود و این بهبود تا جندین ماه بعد از پایان تحقیق نیز ادامه داشت زیرا بیماران 3 ماه بعد نیز توسط روانپزشک معاینه شدند

تاثیر ورزش بر بهبود اختلال اسکیزوفرنی را بدانید!

چگونه ورزش در بهبود اسکیزوفرنی موثر است ؟

یکی از مهم ترین دلایلی که برای این امر بیان می شود این است که ورزش کردن میزان تولید یکی از پروتئین های مغز به نام “ BDNF” را افزایش می دهد ، برخی تحقیقات نشان داده اند که این پروتئین با نشانه های اسکیزوفرنی مرتبط است ، بنابراین انجام تمرین هایی که باعث افزایش BDNF در مغز شود نشانه های اسکیزوفرنی را نیز کاهش می دهد .

دلیل دوم نیز این است که افزایش گلوتامات باعث کاهش علائم اسکیزوفرنی می شود و زمانی که ما ورزش می کنیم میزان گلوتامات در مغز افزایش می یابد و این امر باعث بهبود اسکیزوفرنی می شود

درباره ی

ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

مطلب پیشنهادی

راه های درمان بیماری زخم معده چیست؟

راه های درمان بیماری زخم معده چیست؟

زخم معده عبارت است از یک زخمِ باز که در سطح داخلی معده و قسمت فوقانی روده‌ی کوچک ایجاد می‌شود. سوزش معده، یکی از شایع‌ترین علائم زخم معده است که ما در مطلبی دیگر به چیستی و علائم زخم معده چرداختیم و درباره آن صحبت کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banner