شنا سوئدی ورزشی پرفایده برای همه! - شنا سوئدی- فواید شنا سوئدیلیسانا
Banner

شنا سوئدی ورزشی پرفایده برای همه!

شنای سوئدی (push up) یکی از حرکات ورزشی است که بسیار ساده می باشد و بدون نیازی به ابزار ندارد که با دراز کشیدن به صورت دمر و استفاده از قدرت دست‌ها و بازوها برای بالا و پایین بردن بدن انجام می‌گیرد. در ادامه طرز صحیح آن را به شما یاد خواهیم داد.

در حرکت شنا سوئدی عضلات متعددی درگیر می‌شوند،

این عضلات عبارتند از:

عضلات سینه

عضلات شانه

عضلات پشت

عضلات پشت بازو

عضلات شکم

و حتی عضلات زیربغل

چگونه حرکت شنا سوئدی را درست انجام دهید؟

به اندازه یک دست از دیوار فاصله بگیرید و صاف بایستید، دست‌ها را به اندازه عرض شانه باز کنید و کف دست را روی دیوار قرار دهید. سپس به آرامی سینه را با خم کردن آرنج نزدیک دیوار کنید و به مرحله شروع برگردید، این حرکت را 3 ست و در هر ست با 40 تکرار انجام دهید، می‌توانید در حد توان هم شروع کنید و به مرور به تعداد تکرار اضافه کنید.

فواید شنای سوئدی عبارتند از:

۱- شنای سوئدی دلیلی برای افزایش انعطاف پذیری: زمانی که بدنتان را پایین می آورید عضلات کمر در آن حالت کشیده می‌شوند و همینظور نیز وقتی که بدن را به سمت بالا هل می‌دهید عضلات دو سر کار می‌کنند. انجام مرتب این حرکت باعث افزایش انعطاف پذیری می‌شود و احتمال آسیب‌دیدگی را کاهش می‌دهد.

۲- بهبود بخشیدن به دستگاه قلبی ـ عروقی: یکی از فواید حرکت پرفایده شنا سوئدی این است که باعث مقلب سریع‌تر کار کند و خون بیشتری به بافت‌های عضلانی پمپاژ شود. بنابراین انجام این حرکت بر کار کرد قلب و عروق نیز تاثیرگذار است.

افرادی که زیاد پشت میز می‌نشینند، می‌توانند حرکت شنای سوئدی را در برنامه ورزشی خود قرار دهند. نشستن بیش از حد باعث می‌شود که عضلات بالاتنه ضعیف شوند.

۳- کالری سوزی: معمولا حرکت شنای سوئدی به عنوان حرکت چربی سوز نام برده نمی‌شود اما یکی از فواید حرکت پرفایده شنا سوئدی این است که این حرکت باعث سوزاندن کالری می‌شود.

۴- افزایش تستسترون: با افزایش سن، ترشح هورمون‌ها در بدن تغییر می‌کند. در مردان میزان ترشح تستسرون کاهش پیدا می‌کند. انجام حرکات ورزشی همچون شنای سوئدی ترشح هورمون‌ها را منظم می‌کند.

۵-کاهش احتمال پوکی استخوان: پوکی استخوان با کاهش تراکم استخوان ایجاد می‌شود. داشتن تغذیه سالم و انجام ورزش از کاهش تراکم استخوان جلوگیری می‌کنند. شنای سوئدی ورزشی مناسب برای جلوگیری از این بیماری است.

۶-کاهش احتمال آسیب‌دیدگی: معمولا آسیب‌دیدگی شانه و کمر در افرادی ایجاد می‌شود که انعطاف پذیری زیادی ندارند.

انجام شنای سوئدی باعث می‌شود که بدن قدرتمندتر و انعطاف پذیرتر شود. به ‌این‌ ترتیب توانایی انجام حرکات پیچیده‌تر را بدون آسیب‌دیدگی پیدا می‌کنند.

درباره ی

ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

مطلب پیشنهادی

لاغر کردن زانو با استفاده از تغذیه و ورزش!

لاغر کردن زانو با استفاده از تغذیه و ورزش 1 !

بسیاری از افرادی که چاقی زانو دارند در بیشتر طول سال از شلوار یا ساق‌پوش استفاده می‌کنند؛ چون دوست ندارند با پوشیدن دامن یا لباس‌های کوتاه، چاقی زانوهایشان مشخص شود و با پوشاندن آن احساس راحتی بیشتری می کنند!اما آنها به جای پاک کردن صورت مسئله و پوشاندن زاند های خود باید به فکر از بین بردن چاقی زانو های خود باشند و روش های لاغر کردن زانو را یاد بگیرند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banner