معرفی یکی از بهترین رژیم‌های لاغری جهان « رژیم‌ اکتینز »! - اتکینز-انواع رژیم‌ غذاییلیسانا
Banner

معرفی یکی از بهترین رژیم‌های لاغری جهان « رژیم‌ اکتینز »!

اکتینز و یا آکتینز (Atkins Diet) یکی از شناخته‌شده‌ترین رژیم‌های لاغری برای کاهش وزن است. در سال‌های اخیر افراد زیادی رژیم غذایی اتکینز را به عنوان رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن خود انتخاب کرده‌اند. اما قبل از امتحان این رژیم برای کاهش وزن، بهتر است که تمامی مزایای رژیم اتکینز را بشناسید.

رژیم اتکینز چگونه رژیمی است؟

رژیم اتکینز بر افزایش پروتئین و چربی به همراه کاهشی قابل توجه در کربوهیدرات جذب شده برای بهبود سوخت و ساز، ایمنی بدن و کاهش وزن تمرکز دارد. این رژیم به چهار مرحله به منظور عادت دادن تدریجی افراد به رهنمودهای جدید رژیم غذایی خود و ایجاد عادات غذایی مناسبی که در آینده نیز پابرجا باشند، تقسیم شده است.

مرحله اول: شروع

به مدت دو هفته، روزانه کم تر از بیست گرم کربوهیدرات مصرف کرده و رژیم خود را به چربی‌ها و پروتئین‌ها محدود و گاهی از سبزیجات با برگ‌های سبز (گیاهان با کربوهیدرات پایین) نیز استفاده کنید.

مرحله‌ دوم: تعادل

عمدتاً با مصرف غذاهایی با چربی و پروتئین بالا، می‌توانید آجیل و لوبیا را به همراه سبزیجات سبز بیشتر به رژیم غذایی خود افزوده تا سطح کلی کربوهیدرات را تا حدود بیست تا سی گرم در روز پایین نگه دارید.

مرحله‌ سوم: تنظیم دقیق

در این مرحله، همانطور که به وزن دلخواهتان می‌رسید، می توانید کربوهیدرات‌های پیچیده‌تر، مانند طیف وسیع‌تری از سبزیجات و میوه‌ها را به رژیم لاغری خود بیفزایید. تا هنگامی که سرعت کاهش وزن تان کندتر یا متوقف می‌شود، این مرحله را ادامه دهید.

مرحله چهارم: حفظ

در این مرحله از برنامه رژیم اتکینز، می‌توانید هر میزان که می‌خواهید، کربوهیدرات سالم به رژیم غذایی خود بیفزایید؛ اما به خاطر داشته باشید که نباید به وزنتان افزوده شود. اگر این اتفاق افتاد، به مرحله‌ی اول بازگشته و از ابتدا شروع کنید.

مزایای رژیم اتکینز
بسیاری از فواید رژیم لاغری اتکینز غبارتند از:

1.کاهش وزن
2.ریسک کم تر زوال عقل؛
3.کنترل بهتر قند خون؛
4.فرونشاندن جوش ها؛
5.جلوگیری از سردرد
6.درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک Polycystic ovary syndrome (PCOS)؛
7.درمان رفلاکس اسید معده Gastroesophageal reflux disease (GERD)؛

معرفی یکی از بهترین رژیم‌های لاغری جهان « رژیم‌ اکتینز »!

به افرادی که اضافه وزن داشته یا ریسک بالایی برای ابتلا به بیماری دیابت دارند و هم چنین افرادی که سطح کلسترول بالایی دارند، توصیه می‌شود از رژیم غذایی اتکینز استفاده کنند. بهبود رژیم لاغری شما، شامل جذب بیشتر آنتی اکسیدان ها و امگا 3 اسیدهای چرب، می‌تواند به جلوگیری از زوال عقل و بیماری‌های مزمن، همانند آرتروز، سرطان و بیماری قلبی عروقی کمک کند.

درباره ی

ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

مطلب پیشنهادی

رژیم غذایی کتو رژیمی چربی سوز و کارآمد!

رژیم غذایی کتو رژیمی چربی سوز و کارآمد!

رژیم غذایی کتو یک رژیم چربی سوز مشهور است،جایی در بدن که در رگ ها کتون برای افزایش انرژی تولید میشود. این رژیم نام های متفاوتی همانند –رژیم کتوژنیک، رژیم چربی سوز، رژیم گم کربوهیدرات و غیره دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banner