نکاتی درباره کرونا ویروس و راه پیشگیری از آنها! - کرونا ویروس- راه پیشگیریلیسانا
Banner

نکاتی درباره کرونا ویروس و راه پیشگیری از آنها!

یکی از نکات درباره کرونا ویروس این است که از نوع زونا هستند.این بدان معنی است که آنها ابتدا در حیوانات قبل از بروز در انسان بوجود می‌آیند.

برای انتقال ویروس از حیوان به انسان، فرد باید با حیواناتی که حامل عفونت هستند تماس نزدیک برقرار کند.

هنگامی که ویروس در افراد ایجاد می‌شود، کورونا ویروس ها می تواند با قطرات تنفسی فردی به فرد دیگر منتقل شوند.

کرونا ویروس 2019 به طور قطعی مربوط به یک حیوان خاص نبوده است. اما محققان معتقدند که احتمالاً ویروس از خفاش‌ها به حیوان دیگر یا مارها منتقل شده و سپس به انسان منتقل شده است. این انتقال احتمالاً در بازار غذای آزاد ووهان چین رخ داده است.

در حالی که هیچ واکسنی برای جلوگیری از عفونت کرونا ویروس وجود ندارد، اما هنوز اقداماتی وجود دارد که می توانید برای محافظت از خود انجام دهید.

شایع ترین شیوه انتشار ویروس‌ها از طریق دست دادن، سرفه کردن یا صحبت کردن با فرد ناقل از فاصله نزدیک و یا لمس سطوحی که ویروس روی آنها قرار دارد به انسان منتقل می‌شود.

CDC در مورد نحوه‌ی پیشگیری از کرونا ویروس این چینین توصیه می‌کند:

1.دستان خود را به مدت حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید. ضدعفونی کننده با درصد الکل 60% به بالا می‌تواند در صورت عدم وجود صابون و آب کمک کند.
2.از دست زدن به چشم، بینی و دهان خود با دست‌های شسته نشده خودداری کنید.
3.وقتی بیمار هستید در خانه بمانید و استراحت کنید.
4.هنگام سرفه، دهان خود را بپوشانید، یا با دستمال عطسه کنید و بعد از عطسه کردن آن را در سطل زباله بیاندازید.
5.اشیاء و سطوحی که اغلب لمس می‌شود مثل کانتر آشپزخانه، صفحه موبایل، رایانه، دستگیره درب را مرتبا تمیز و ضدعفونی کنید.
6.لازم به ذکر است که ضدعفونی‌ کننده‌های مبتنی بر الکل مفید هستند اما یک اقدام پیشگیرانه کافی برای جلوگیری از کرونا ویروس نیستند. منابع قابل اعتماد CDC می گوید: “ضدعفونی کننده‌های مبتنی بر الکل می‌توانند تعداد میکروب‌های دست را تا حد قابل قبولی به سرعت کاهش دهند اما همه انواع میکروب ها را از بین نمی برند.”

چگونه می توان جلوی کرونا ویروس را گرفت؟

بهترین راه برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس اجتناب یا محدود کردن تماس با افرادی است که علائم این ویروس را نشان می دهند و طی 14 روز گذشته به چین سفر کرده اند.

بهترین کار بعدی که می توانید انجام دهید این است که بهداشت خوبی داشته باشید تا از انتشار باکتری ها و ویروس ها جلوگیری کنید.

همچنین این ویروس سرعت انتشار بسیار بالایی دارد. بهترین راه برای جلوگیری از این ویروس، در خانه ماندن و قطع زنجیره انتقال ویروس است. باید تا می‌توان در خانه ماند و تا مقدور است به دورکاری، ورزش در منزل و خرید از راه دور پرداخت.

اتی درباره کرونا ویروس و راه پیشگیری از آنها!

یکی از نکات درباره کرونا ویروس این است که راه دیگر پیشگیری از آن تقویت سیستم ایمنی بدن است. طبق نتایج آزمایشات اکثر مردم ایران از کمبود ویتامین D رنج می‌برند و طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی کمبود این ویتامین یکی از خطرات ابتلا به کرونا است. اما باید دقت شود مصرف بی‌رویه این دارو می‌تواند خطر آفرین باشد. حتما باید دوز مصرف را پزشک تعیین کند و همچنین به طور منظم مصرف شود. برای مثال بستگی به دوز، هفته‌ای یکبار یا ماهی یکبار. باید دقت شود مصرف نادرست دارو می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را بشدت تضعیف کند. در این مسیر نرم‌افزار راحت دارو به شما در مصرف صحیح و به موقع دارو و همچنین اطلاعات مورد نیاز شما برای مصرف دارو کمک می‌کند.

درباره ی

ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

مطلب پیشنهادی

چگونه اضطراب و استرس را درمان کنیم بدون دارو

تقریبا همه افراد هر از گاهی در زندگی شان با اضطراب و تشویش سر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banner