چه علائم و نشانه هایی خبر از بارداری می دهند؟ - لیسانا علائم بارداری
Banner

چه علائم و نشانه هایی خبر از بارداری می دهند؟

علائم و نشانه های اولیه در بارداری چیست ؟ علائم بارداری نیز ممکن است در شدت و مدت زمان متفاوت باشد. علائم اولیه حاملگی فقط یک راهنما هستند و بسیاری از علائم حاملگی اولیه ممکن است شبیه به ناراحتی های معمول پیش از قاعدگی باشند.در این مقاله با ما همراه باشید با این نشانه های مهم .

علائم بارداری
علائم بارداری

علائم بارداری:

حساس و متورم شدن سینه ها از نشانه های بارداری:

سینه ها ممکن است یکی از اولین علائم بارداری را نشان دهند.تغییرات هورمونی ممکن است بلافاصله دو هفته پس از باروری، سینه های شما را حساس، سوزن سوزن و یا دردناک کند.یا ممکن است ، احساس کنید که سینه های پرتر و سنگین تری دارید.

احساس خستگی های بیش از حد:

در طول دوران اولیه بارداری ، سطح هورمون پروژسترون افزایش می یابد. پروژسترون، در دوزهای بالا می تواند خواب شما را افزایش دهد.در عین حال، سطح را قند خون پایین، فشار خون را پایین و تولید خون را بالا می برد، که انرژی شما را در دوران بارداری فراهم می کند.

علائم بارداری
علائم بارداری

حالت تهوع با، یا بدون استفراغ:

بیماری صبحگاهی که می تواند در هر زمانی از روز یا شب رخ دهد، یکی از علائم کلاسیک بارداری است. در برخی از زنان، این احساس دو هفته پس از باروری آغاز می شود. به نظر می رسد که تهوع به علت بالا رفتن میزان استروژن است، که باعث می شود زود معده خالی شود.

زنان باردار همچنین دارای حس بویایی قوی هستند، بنابراین بو های مختلف – مانند پخت غذا، عطر و یا سیگار – ممکن است باعث تهوع در اوایل بارداری آنها شود.

علائم بارداری
علائم بارداری

بیزار بودن از غذاها یا ویار کردن:

هنگامی که باردار هستید، در کمال تعجب از غذاهای خاصی مانند قهوه یا غذاهای سرخ شده بیزار شوید. گرایش غذایی و ویار کردن هم بسیار شایع است.مانند بسیاری از علائم دیگر حاملگی، این علایم می تواند تا تغییرات هورمونی به ویژه در سه ماهه اول، زمانی که تغییرات هورمونی چشمگیر ترین است ادامه داشته باشد.

سردرد:

در اوایل دوران بارداری، افزایش گردش خون ناشی از تغییرات هورمونی، ممکن است موجب سردردهای مکرر و خفیف شود.

علائم بارداری
علائم بارداری

افزایش دمای پایه ای بدن:

دمای پایه بدن شما زمانی است که صبح از خواب بیدار می شوید. این دما کمی بعد از تخمک گذاری افزایش می یابد و تا زمان دوره بعدی ادامه دارد. اگر درجه حرارت بدن پایه خود را برای تعیین زمان تخمک گذاری تعیین کرده اید، افزایش طولانی مدت آن بیش از دو هفته ممکن است به این معنی باشد که شما باردار هستید.

عادت ماهانه نشدن:

شاید یکی از واضح ترین علائم اولیه این است که شما عادت ماهانه نشده اید. این نشانه احتمالی حاملگی اغلب موجب می شود زنان به دنبال جزئیات بیشتر درباره نشانه ها بگردند.

بعضی از زنان ممکن است در مقایسه با پریودهای معمول همیشگی، دوره ای بسیار سبک تر داشته باشند. شما ممکن است هیچیک از علائم حاملگی ذکر شده در زیر را تجربه نکنید، تا زمانی که متوجه شوید که عادت ماهانه نشده اید.

علائم بارداری
علائم بارداری

آیا استرس بر علائم بارداری تاثیر گذار است؟

یکی از اصلی ترین علائم بارداری، تاخیر در پریودی است. در بسیاری از موارد زوجینی که قصد بارداری ندارند، ممکن است استرس زیادی داشته باشند و چون یکی از دلایل عقب افتادن پریودی، استرس بالا است؛ این تاخیر در پریودی می تواند ناشی از استرس بالا باشد و هیچ ربطی به نشانه ها نداشته باشد.استرس بالا همچین می تواند بر سایر علائم حاملگی نیز تاثیر گذار باشد.

همچنین بخوانید :10علائم از ام اس که نشان دهنده این بیماریست

درباره ی تیم محتوای لیسانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banner